young man with binoculars surprised

KAŻDE JABŁKO TO OWOC ALE NIE KAŻDY OWOC TO JABŁKO – czyli ważna różnica dająca pewność bezpieczeństwa naszej rodziny!

Wiele ubezpieczeń indywidualnych na wypadek śmierci, kusi wysokimi kwotami, które widnieją na ofertach i sięgają setek tysięcy złotych. Trudno się zatem dziwić, że wywołują szybsze bicie serca i dają złudzenie świetnego interesu, kiedy kupilibyśmy taką polisę. Jednak przy bliższym przyjrzeniu się tym propozycjom znajdziemy w nich ZASADNICZĄ informację, która powinna dać nam do myślenia. Otóż chodzi o SUMĘ GWARANTOWANĄ na wypadek śmierci czyli odpowiedzialność Towarzystwa Ubezpieczeniowego za wypłatę pieniędzy dla bliskich, kiedy nas zabraknie.

Jeśli myślimy o finansowym zabezpieczeniu swojej rodziny po naszej śmierci, to należy rozważyć wybór SUMY GWARANTOWANEJ na wypadek śmierci w pierwszej kolejności, a innych  zakresów np. śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy wypadku komunikacyjnego, w drugiej kolejności. Oczywiście wiąże się to z wyższą składką ale zapewnia nam pełną ochronę!

Jaka jest różnica pomiędzy polisą na wypadek śmierci z Sumą Gwarantowaną, a polisą na wypadek śmierć w wyniku Nieszczęśliwego Wypadku?

Pierwsza polisa ma jasno określony zakres – śmierć klienta. Natomiast druga polisa dotycząca Nieszczęśliwego Wypadku, zawiera jedynie zakres – śmierć klienta w wyniku wypadku!

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że jeśli klient umrze z powodu choroby, zawału lub się nie obudzi, to rodzina nie otrzyma pieniędzy jeśli miał tylko polisę wypadkową! Myśląc o przyszłości swojej rodziny należy KONIECZNIE uwzględnić tą różnicę pomiędzy zakresem ochrony.

Polisa chroniąca życie z Sumą Gwarantowaną ma swoje konkretne atuty:

  1. Im wcześniej zawierana (wiek klienta) tym jest TAŃSZA!
  2. Jeśli w czasie jej trwania poważnie się rozchorujemy, to nadal nas chroni bez względu na stan zdrowia!
  3. Składka wyliczona na czas zawierania ubezpieczenia pozostaje NIEZMIENNA przez cały okres trwania polisy np. 10,15,30 czy 40 lat!

Podam przykład:

Klient ma 27 lat. Zawiera polisę na życie na okres 40 lat z SUMĄ GWARANTOWANĄ 150.000 PLN. Składka wynosi 60 PLN miesięcznie. Bez względu na upływające lata, wysokość składki NIE WZRASTA. W międzyczasie klient poważnie zachorował lub został inwalidą – wysokość składki NIE WZRASTA!

Powyższy przykład wyraźnie obrazuje fakt, że im wcześniej decydujemy się na kupienie polisy, tym jest to KORZYSTNIEJSZE finansowo. Poza tym, w dobie wymagań kredytowych i konieczności posiadania polisy życiowej żeby otrzymać kredyt, powinniśmy posiadać taką polisę. Później wystarczy jedynie uposażyć bank do wysokości kredytu, a reszta pozostanie dla rodziny.

Reasumując, nie kierujmy się atrakcyjnymi kwotami odszkodowania za śmierć w wyniku Nieszczęśliwego Wypadku ale wybierzmy SUMĘ GWARANTOWANĄ, która będzie stanowić rzeczywiste zabezpieczenie naszej rodziny.

#niebajkiubezpieczeniowe

#ryszarddrazek

 

 

Total
22
Shares