Closeup of senior woman holding daughters hand. Family members helping each other in difficult times. Taking care concept

Wielu ludzi w trosce o swoje rodziny decyduje się na kupno polisy ubezpieczeniowej. To dobra decyzja. Nikt oczywiście nie „obliczy” ile warte jest zdrowie czy życie ale za pomocą wypłaconych środków można pomóc sobie i rodzinie.

Dziś chciałbym zająć się zdarzeniami, które mogą bardzo mocno ograniczyć naszą funkcjonalność , staną się dodatkowym kosztem dla rodziny, a może nawet zmuszą współmałżonka do porzucenia pracy na rzecz opieki nad chorym.

Te zdarzenia dotyczą WYPADKÓW lub CHORÓB, których skutki uniemożliwiają samodzielne funkcjonowanie w życiu i pracy. Nie sposób przygotować katalogu takich zdarzeń: udar, wypadek samochodowy, upadek z roweru, zawał, nowotwór, Parkinson…. Nagle codzienne funkcjonowanie począwszy od poruszania się po czesanie włosów, stanie się dużym wyzwaniem, a może w ogóle będzie niemożliwe.

Jeżeli w momencie wystąpienia wypadku czy choroby pracujemy na dobrze „płatnym etacie”, to otrzymujemy przez kilka miesięcy 80 lub 100% wynagrodzenia.  A co jeśli prowadzimy samodzielną działalność albo pracodawca zmusił nas do samozatrudnienia, a nasze koszty stałe (leasing, księgowy, biuro, kredyt itd. itp.) co miesiąc obciążają nasz budżet? Na ile możemy liczyć z ZUS-u? – niewiele ponad 1700 PLN albo 2200 PLN!  WYSTARCZY NA WSZYSTKO?

Warto w tym miejscu przypomnieć, że nawet jeśli mamy ubezpieczenie życia przy kredycie w Banku, to nie obejmuje ono takich przypadków i nie zwalnia nas z zapłaty za raty!!!

Jak działa Umowa ubezpieczeniowa NIEZDOLNOŚĆ DO ŻYCIA I PRACY?

Otóż w przypadku ORZECZENIA LEKARSKIEGO o naszej niezdolności do życia i pracy, następuje wypłata całej sumy ubezpieczenia. Nie dotyczy to oczywiście chwilowej niezdolności (złamana noga i gips przez 3 miesiące, chore nerki i pobyt w szpitalu 3 tygodnie itd.)

Ile kosztuje takie zabezpieczenie?

W zależności od zawodu i ryzyka ubezpieczenie na 100.000 PLN wynosi od 6-13 PLN/miesięcznie.

Czy warto posiadać takie ubezpieczenie?

Decyzja jest zawsze po Państwa stronie… Jedyni żywiciele rodziny, prywatni przedsiębiorcy, niezależni single, zróbcie sobie ocenę przydatności takiej polisy według przychodów i kosztów utrzymania i stańcie się niezależni od głodowych zasiłków i rent z ZUS-u!

Wielu z nas, bez rozgłosu, pomaga rodzinie albo znajomym żeby mogli przeorganizować swoje życie kiedy dochodzi do choroby czy wypadku. Widzimy jak bardzo zmienia się życie bliskich poważnie chorego lub inwalidy. Mamy MOŻLIWOŚĆ żeby zadbać o bliskich i siebie wydając 6 PLN na miesiąc!

 

Total
5
Shares