Pokolenie lat 70 i 80 wychowało się w otoczeniu polisy szkolnej kupowanej przez rodziców na początku każdego roku szkolnego. Były to zazwyczaj ubezpieczenia jednolite dla wszystkich i „obowiązkowe” . Nikt za bardzo nie analizował co zawierają, jakie sumy gwarantują i w jakich przypadkach nie będzie wypłaty świadczenia.

Obecnie sytuacja znacząco się zmieniła. Oferta jest bardzo bogata ale to nie znaczy, że nagle zmieniło się podejście do tematu ubezpieczenia dzieci szkolnych. Niestety część rodziców kieruje się głównie ceną, albo dla świętego spokoju wybiera polisę, którą proponuje szkoła. Daje to pozorny komfort na początku ale w momencie zdarzenia staje się przykrą konsekwencją i poczuciem niesprawiedliwości. O opinii na temat agenta, który sprzedał polisę – nie wspomnę J

DZIŚ OBALĘ KILKA MITÓW NA TEMAT UBEZPIECZENIA SZKOLNEGO!

  • NIE JEST OBOWIĄZKOWE! – szkoła nie może zmusić rodzica do kupienia takiego ubezpieczenia ani też żądać oświadczenia, że posiada takie ubezpieczenie poza szkołą!
  • UBEZPIECZENIE OD NASTĘPSTW NIEBEZPIECZNYCH WYPADKÓW – zatem jak sama nazwa mówi nie otrzymamy świadczenia jeśli nasze dziecko zachoruje. NAWET NA NOWOTWÓR!
  • Ubezpieczenie szkolne NIE DZIAŁA ZAWSZE I WSZĘDZIE – jeśli Wasze dziecko jest członkiem klubu sportowego i dozna urazu podczas treningu czy zawodów NIE OTRZYMACIE ŚWIADCZENIA!

CZY WARTO W OGÓLE POSIADAĆ TZW. UBEZPIECZENIE SZKOLNE?

Oczywiście, że warto! Należy jednak pamiętać o kilku WAŻNYCH zasadach:

  • Suma ubezpieczenia minimum 50.000 żeby w razie zdarzenia otrzymać 500 PLN za 1% uszczerbku
  • Jeśli dziecko gra w piłkę w klubie a nawet w szachy!!!! – koniecznie wybrać opcję „wyczynowe uprawianie sportu”!
  • Jeśli to możliwe koniecznie dodać takie zakresy jak: rehabilitacja, prywatne lekcje, ukąszenia, wstrząśnięcia mózgu, leczenie stomatologiczne

Nie sposób jest przewidzieć wszystkich niespodzianek jakie mogą się przytrafić naszym dzieciom ale warto w szkolnym budżecie uwzględnić koszt ODPOWIEDNIEGO UBEZPIECZENIA!

Już za 80-100 złotych za ROK  możemy liczyć na:

300 PLN za 1% uszczerbku!

200 PLN za 1% uszczerbku w wyniku zwichnięć i skręceń!

9000 PLN za wypożyczenie lub zakup sprzętu po wypadku: kule, kołnierze itd.

5000 PLN na koszty rehabilitacji – MOŻEMY KUPIĆ PRYWATNĄ REHABILITACJĘ dla naszego dziecka!

W tym przypadku cena ma jeszcze większe znaczenie niż w przypadku innych ubezpieczeń!